Wejście na Górę Oliwną 05 - 11.01.2019

Już po raz piąty zapraszamy na duchową wyprawę górską. Tym razem celem będzie Góra Oliwna, na którą Jezus „udał się, według zwyczaju” wraz z Apostołami po spożyciu ostatniej wieczerzy paschalnej (por. Łk 22,39). Prorok Zachariasz zapowiadał, że <> (por. Za 14,3-4). Pragniemy wejść na to niewielkie wzniesienie, aby chociaż przez godzinę czuwać na modlitwie, na której Jezus pogrążył się w tak głębokim cierpieniu, że nazwano je agonią. Dlatego cała wyprawa będzie traktować o modlitwie Pana Jezusa. Natomiast fizyczną formę będziemy doskonalić wędrując na dwa szczyty Beskidu Żywieckiego (prawdopodobnie): Pilsko i Babią Górę.

Tak jak na przednich wyprawach będzie nam osobiście towarzyszyć i wspierać - dzieląc się swoim doświadczeniem zarówno górskim jak i duchowym - wybitna polska himalaistka, Kinga Baranowska.

W rekolekcjach może uczestniczyć każdy, kto pragnie uczyć się od Pana Jezusa jak walczyć na modlitwie. Każdego dnia będzie sprawowana Msza Święta i wyznaczony czas na wspólną adorację oraz modlitwę osobistą (nie wykluczamy całonocnego czuwania). Warto zabrać ze sobą do korzystania na miejscu coś do notowania, różaniec i własne Pismo Święte. Prosimy też o zabranie obuwia domowego.

Planujemy dwie całodzienne wyprawy w góry, a w dni, w które pozostajemy na miejscu, spotkania z panią Kingą i konferencje.

Praktyczne uwagi dotyczące wyjść w góry:

Wyjście zimą w góry wymaga odpowiedniego sprzętu i dobrej kondycji. Potrzebne będzie odpowiednie  obuwie, raki (wystarczą naciągane na buty), ubranie na górskie wędrówki (kurtka i ciepła odzież), paszport lub dowód osobisty (w razie konieczności zejścia na stronę słowacką), latarka, mały plecak, termos. Odpowiedni ubiór i sprzęt będzie wymagany przez przewodnika przed wyjściem w góry! UWAGA: Wspólne wyjścia nie należą do obowiązkowych punktów programu, dlatego można wziąć udział w rekolekcjach, nie biorąc udziału w wyprawach (trzeba zdeklarować przy zapisach!!!)

Prowadzą: Kinga BaranowskaZespół Domu Rekolekcyjnego

Zapisy drogą meilową

W zgłoszeniu prosimy podać:

    - Imię, nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania (miejscowość)

    - Telefon kontaktowy i adres meilowy

    - Czy uczestniczyłeś kiedyś w podobnych rekolekcjach (u nas lub gdzie indziej)?

RAMOWY PLAN*

Dzień przyjazdu 05 stycznia

od godziny 16:00

18:00 Kolacja

19:30 Eucharystia

20:30 Spotkanie wprowadzające

Dni  stacjonarne (niedziela, wtorek, czwartek)

7:40 Eucharystia

- śniadanie

9:30 Konferencja

- czas wolny (spacer, modlitwa osobista, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania)

14:30 Obiad

16:00 Konferencja

18:00 Adoracja

18:30 Kolacja

19:45 Spotkanie z p. Kingą Baranowską

Dni wspólnej wędrówki (poniedziałek, środa)

7:40 Eucharystia

- śniadanie

9:30 Wyjście w góry

18:00 Obiadokolacja

20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dzień wyjazdu 11 stycznia 

7:40 Eucharystia

- śniadanie

9:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

12:00 Obiad

*Plan może ulegać zmianom. O wyjściu w góry decyduje przewodnik górski.