Wejście na Górę Błogosławieństw 28.01 - 02.02.2018

Zapraszamy do kolejnej duchowej wspinaczki. Przed nami szczyt niebosiężny, wprawdzie niewiele znaczący na mapie geograficznej, ale w duchowych atlasach na pewno jeden z najwyższych: Góra Błogosławieństw. Do wejścia na nią zaprasza każdego ze swych uczniów nasz Boski Przewodnik i Nauczyciel. Tym, którzy przyjmą zaproszenie i ruszą za Nim, Jezus zapewnia udział w swoim szczęściu; gwarantuje swoje błogosławieństwo.

Każda górska wyprawa wymaga pewnej dozy ascezy (ćwiczenia). Tej będziemy uczyć się pod okiem wybitnej polskiej himalaistki Kingi Baranowskiej. Będzie nas ona wspierać oraz dzielić się swoim doświadczeniem podczas dwóch wypraw w góry, które przewidujemy w planie rekolekcji.

Zapraszamy na rekolekcje tych, którzy nie dostają zbyt szybko zawrotu głowy choćby od patrzenia na zawrotne szczyty i nie boją się wędrówek po ośnieżonym Beskidzie Żywieckim. Każdego dnia będzie sprawowana Msza Święta i adoracja. Planujemy dwie całodzienne wyprawy w góry, a w dni, w które pozostajemy na miejscu, konferencje i spotkania z panią Kingą.

Praktyczne uwagi dotyczące wyjść w góry:

Wyjście zimą w góry wymaga odpowiedniego sprzętu i dobrej kondycji. Potrzebne będzie odpowiednie  obuwie (konieczne „wychodzone” buty górskie), raki (wystarczą naciągane na buty), ubranie na górskie wędrówki (kurtka i ciepła odzież), paszport lub dowód osobisty (w razie konieczności zejścia na stronę słowacką), latarka, mały plecak, termos, pojemnik na prowiant. Odpowiedni ubiór i sprzęt będzie wymagany przez przewodnika przed wyjściem w góry! UWAGA: Wspólne wyjścia nie należą do obowiązkowych punktów programu, dlatego można wziąć udział w rekolekcjach, nie biorąc udziału w wyprawach (trzeba zdeklarować przy zapisach!!!)

Warto zabrać ze sobą do korzystania na miejscu coś do notowania, różaniec i własne Pismo Święte. Prosimy też o zabranie obuwia domowego.

 

Prowadzą: Kinga BaranowskaZespół Domu Rekolekcyjnego

Zapisy drogą meilową

 

W zgłoszeniu prosimy podać:

    - Imię, nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania (miejscowość)

    - Telefon kontaktowy i adres meilowy

    - Przynależność do grup/wspólnot religijnych?

    - Czy uczestniczyłeś kiedyś w podobnych rekolekcjach (u nas lub gdzie indziej)?

 

RAMOWY PLAN*

Dzień przyjazdu 28 stycznia

od godziny 16:00

18:00 Kolacja

19:30 Eucharystia

20:30 Spotkanie wprowadzające

                              

Dni  stacjonarne (poniedziałek, środa)

7:40 Eucharystia

8:40 Śniadanie

9:30 Konferencja

- czas wolny (spacer, dobra lektura, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania)

14:30 Obiad

16:00 Konferencja

18:00 Adoracja

18:30 Kolacja

19:30 Spotkanie z p. Kingą Baranowską

 

Dni wspólnej wędrówki (wtorek, czwartek)

7:40 Eucharystia

8:40 Śniadanie

9:30 Wyjście w góry

18:00 Obiadokolacja

20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Dzień wyjazdu 02 lutego

7:40 Eucharystia

8:40 Śniadanie

9:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

10:00 Spotkanie na zakończenie

12:00 Obiad

- powrót do domów

*Plan może ulec zmianie – z przyczyn obiektywnych lub podyktowanych dynamiką rekolekcji. O wyjściu w góry decyduje przewodnik górski.

 

 

 

Zapraszamy!