Wędrówki ze św. Bernadettą Soubirous pt.: "Dziękuję Ci Jezu!" 15-23 sierpnia 2019

Jest 11 lutego 1858 roku. Bernadetta Soubirous, 14 letnia dziewczynka i najstarsza córka Państwa Soubirous zostaje wysłana po opał, którego w ich domku zabrakło. Wychodzi razem z młodszą siostrą i koleżanką nad rzekę Gave, gdzie nagle słyszy szum i jakiś hałas. Dźwięki prowadzą ją do małej groty nad rzeką. Jej oczom ukazuje się młoda dziewczyna w jaśniejących szatach. Tajemniczo przedstawia się jej jako Niepokalanie Poczęta. Tajemnicze przedstawienie młodej dziewczyny było ratunkiem dla niczego nie świadomej Bernadetty podczas przesłuchań. Na pytanie czy widziała Maryję odpowiedziała, że nie, ale jakąś „Niepokalanie Poczętą”. Jako dowód potwierdzenia, że to nie Maryja, dodaje, że poza tym „nie była starsza ode mnie”. Nadaje to jej jednak wiarygodności w oczach kapłanów, którzy wiedzą, że 4 lata wcześniej papież ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu a prosty lud, składający się głównie z analfabetów nie miał zupełnie tego świadomości.

Dziewczyna podczas trzeciego widzenia słyszy od Niepokalanej przesłanie, które później będzie ją niosło przez całe życie aż do śmierci w wieku 35 lat. Maryja mówi jej: „Nie obiecuję Ci szczęścia na tym świecie, lecz w przyszłym”. To dodaje jej sił, by znosić upokorzenia, choroby, cierpienia i odrzucenie nawet przez najbliższych.

Chcemy Was zaprosić na rekolekcje ze św. Bernadettą Soubirous - Sekretarką Niepokalanej. Piękna Pani widzi cierpienie świata. Widzi ogrom bólu, którzy toczy poszczególne osoby, całe rodziny i społeczeństwa. Jako Matka naszego Pana nie godzi się na ten ból i przez Bernadettę zaprasza nas do trzech rzeczy: modlitwy, pokuty i miłości do Kościoła. W świecie cierpiącym z powodu chorób, ale również krzywd i grzechu właśnie modlitwa, pokuta i dążenie do jedności z Kościołem są drogą wewnętrznego uzdrowienia i pokoju. Sama Bernadetta wycierpiała wiele. Jednak realizując wezwanie Maryi we wszystkim co ją spotykało, ostatecznie potrafiła powiedzieć Dziękuję Ci Jezu! Przejdźcie tą drogę z nami!

Charakter wędrowania:

Podczas rekolekcji planujemy trzy wspólne wędrówki po górach z podziałem na grupy. Bardziej zaawansowana grupa dla uczestników zaprawionych w górskich wyprawach, z trasą o średnim stopniu trudności oraz grupa mniej zaawansowana, z trasą o małym stopniu trudności dla zwolenników spokojnych wędrówek.

Przypominamy, że czas rekolekcji nie ma charakteru turystycznego. Wędrówki po górach traktujemy jako przestrzeń modlitwy, medytacji i rozmowy, a udział w nich nie jest obowiązkowy.

Niezbędne będzie wcześniejsze przygotowanie techniczne:

Prosimy zabrać różaniec oraz własne Pismo Święte, odpowiednie  obuwie, ciepłą odzież, kurtkę przeciwdeszczowa, odpowiednie nakrycie głowy, paszport lub dowód osobisty, latarkę, mały plecak, termos lub butelkę na wodę, pojemnik na kanapki, notatnik. Trzeba też zabrać własne kieszonkowe na przejazdy do szlaków!!!

W zgłoszeniu prosimy o kilka informacji o sobie:

- Imię, nazwisko i miejsce zamieszkania (miejscowość)

- Rok urodzenia

- Telefon kontaktowy i adres meilowy

- Kilka słów o swojej sytuacji i doświadczeniu wiary

Zapisy drogą meilową.

 

RAMOWY PROGRAM*

W dniu przyjazdu

16:00 Zakwaterowanie (od tej godziny można przyjeżdżać)

19:00 Kolacja

20:15 Spotkanie organizacyjne (sala konferencyjna)

- Eucharystia (ok. godz. 21:00)

W dniu bez wspólnej wędrówki

7:45 Eucharystia

- śniadanie

9:30 Konferencja (z przerwą)

- modlitwa osobista

12:00 Obiad

- czas na odpoczynek, spacer, lekturę

18:30 Kolacja

19:45 Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem

W dniu wspólnej wędrówki

7:45 Eucharystia

- śniadanie + prowiant na drogę

9:20 Wprowadzenie do medytacji

- Wyjście w góry (w trasie medytacja)

20:00 Obiadokolacja (orientacyjna godzina powrotu)

21:15 Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem

W dniu wyjazdu

7:45 Eucharystia

- śniadanie

Zakończenie rekolekcji

*Uaktualniony plan zostanie przedstawiony w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Może on ulegać zmianom.