Rekolekcje dla rodzin "Przebaczenie bramą do uzdrowienia I" 21.07 – 29.07.2017

„Jesteśmy wezwani do życia miłosierdziem, ponieważ to nam zostało najpierw udzielone miłosierdzie. Przebaczenie zniewag staje się najbardziej ewidentnym wyrazem miłości miłosiernej, a dla nas chrześcijan jest nakazem, którego nie możemy pominąć. Jakże wydaje się nieraz trudne to przebaczenie! A jednak jest ono narzędziem złożonym w nasze ręce, abyśmy byli w stanie osiągnąć spokój serca. Porzucić żal, złość, przemoc i zemstę – to warunki konieczne do tego, by żyć szczęśliwie. (…) Bez doświadczenia przebaczenia pozostaje nam droga bezpłodna i sterylna, jakbyśmy żyli w jakimś miejscu pustynnym i odosobnionym. (…) Przebaczenie to siła, która przywraca do nowego życia i dodaje odwagi, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją.” [Z Bulli Misericordiae Vultus pap. Franciszka, rozpoczynającej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia].

Jezus Chrystus jest Wcielonym Miłosierdziem, a przebaczenie jest sercem Dobrej Nowiny. Pomimo oficjalnego zakończenia JRM słowa z papieskiej Bulli nadal wywołują odzew w ludzkich sercach. Dlatego kolejny raz podejmujemy temat przebaczenia. Ze względów praktycznych organizujemy dwa turnusy. W pierwszym, lipcowym terminie, zapraszamy tych, którzy nie uczestniczyli jeszcze w takich rekolekcjach, a pragną żyć miłosierdziem i zrobić pierwsze praktyczne kroki w posługiwaniu się „narzędziem złożonym w nasze ręce, abyśmy byli w stanie osiągnąć spokój serca”.

Plan rekolekcji składa się z kilku bloków: osobne zajęcia dla dorosłych i dzieci oraz Msza Święta; po obiedzie czas dla rodziny; wieczorami dobranocka dla dzieci, modlitwa dla dorosłych i czas na rozmowy, gdy dzieci pójdą spać. Uwaga: zajęcia organizowane będą tylko dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia i są zdolne do pracy grupowej; pozostałe dzieci pozostają pod opieką rodziców także podczas zajęć dla dorosłych (dla rodziców z małymi dziećmi jest możliwość odsłuchu konferencji z głośników za drzwiami sali konferencyjnej). Uwaga! Młodzież powyżej 15 lat uczestniczy w konferencjach dla dorosłych!

 

Przy zapisach prosimy o podanie informacji:

- nazwisko, imiona wraz z wiekiem dzieci
- miejsce zamieszkania
- telefon kontaktowy
- czy należycie do jakiejś grupy/wspólnoty religijnej?

 

Prowadzi Zespół Domu Rekolekcyjnego wraz z opiekunami zajęć dla dzieci. Zapisy drogą meilową.

 

 

Ramowy plan*

 

Dzień rozpoczęcia

Od 16:00 Przyjazd

19:00 Kolacja

20:00 Spotkanie organizacyjne i wspólna modlitwa

 

Pełne dni pobytu**

7:45 Msza Święta w kościele

- śniadanie

9:35 Konferencja dla dorosłych (równocześnie zajęcia dla dzieci od 9:15 do ok. 11:35)

12:00 Obiad

- czas wolny (zagospodarowują rodzice)

18:00 Kolacja

18:45 Bajki na dobranoc (dzieci)

19:00 Modlitwa przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie
(w określone dni modlitwa o przebaczenie oraz uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie)

21:15 Dziedziniec spotkań (zapraszamy do dzielenia się wiarą, wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń)

 

Dzień zakończenia

7:45 Msza Święta w kościele

- śniadanie

 

* Plan może ulegać zmianom. Szczegółowy plan, uwzględniający godziny zajęć zostanie podany na początku rekolekcji.

**Planujemy jeden dzień przechadzkowy, a jednego wieczoru ognisko. Będzie też sposobność do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

Zapraszamy!